Comment count: 0

Krka wodospad

 

KRKANa północ od Sibenik znajduje się pomiędzy górami w cudownej dolinie. Rzeka Krka płynie pomiędzy skałami i woda utworzyła ciekawe tarasy. Osady wapienne stworzyły schody i koronkowe kształty, przez które potok mknie dalej. świat flory i fauny w cudownej dolinie jest również niepowtarzalny.

Mowa jest o jednym z najbogatszych, najładniejszych i najciekawszych naturalnych terenów w Europie, którego okolica jest ciekawa również z punktu widzenia zabytków. Na terenieKRKA KRKA odkryte zostały rzymskie i średniowieczne budynki, a ponadto udowodnione jest, że na tym terenie już w czasach prehistorycznych również mieszkali ludzie. Na okalających park narodowy wzgórzach wznoszą się klasztory i ruiny zamków.

Po parku nie jeżdżą samochody, zwiedzających dowożą do doliny kursowe autobusy. Jeżeli zaparkujemy przy wejściu Skadrin, wtedy do dużego wodospadu zostaniemy dowiezieni łódką, natomiast jeżeli wyruszamy z parkingu Lozovac, to wtedy możemy podjechać do wodospadu autobusem lub możemy podejść pieszo.

Kontakt

23234 Wyspa Vir
Telefon(Wydanie):+385 91 551 3744
+36 20 583 2872
Telefon(Sprzedaż):+385 91 466-3666
Email(Wydanie): holiday@dalmatapartman.eu
Email(Sprzedaż): invest@dalmatapartman.eu