Wyspa Vir

Comment count: 0

Wyspa Vir

Wyspa - Możliwości rozrywki

Wyspa


VirWyspa Vir położona jest w odległości 25 km-ów od stolicy północnej Dalmacji, od Zadaru, a w odległości 400 km-ów od granicy Węgier (Barcs). Długość wyspy wynosi 10,5 km, szerokość 4,5 km, z lądem łączy wyspę most, z którego można bezpłatnie korzystać. Nazwa wyspy pochodzi od jednego słowa z gwary dalmackiej, os słowa ueru, które po polsku znaczy pastwisko.

Wyspa Vir jest na nowo odkrytą perełką Chorwacji, której możliwości inwestycyjne obiecują świetlaną przyszłość. Położenie geograficzne wyspy jest idealne, ponieważ położona jest na środku linii brzegowej Chorwacji i poprzez to temperatura powietrza i morza jest również idealna. Flora i fauna Morza Adriatyckiego otaczającego wyspę jest dość zmienna: w słonej wodzie można znaleźć np. jeże morskie, ogórki morskie, raki, różne ryby i rośliny.

Vir

Na wyspie znajduje się mała osada Vir. Piaszczyste i żwirzaste plaże przyciągają wiele osób, które pragną wypocząć. Od strony północnej wyspę otacza Zatoka Spokojna, od strony południowej otwarte morze. W północnej części znajduje się rezerwat przyrody, który jest miejscem wycieczek i stwarza możliwości do nurkowania.
VirNie ma tutaj dużych hoteli, turyści wynajmują apartamenty (link na stronę apartamenty do wynajęcia), domy rodzinne i prywatne pensjonaty. W wiosce znajduje się przychodnia lekarska, apteka, rynek warzywny, owocowy i rybny, restauracje, kawiarnie i różnorodne sklepy.

Samochodem, w godzinę można dojechać do znajdującego się w pobliżu jednego z parków narodowych.


Możliwości rozrywki


VirNasi goście mają możliwość wynajmu jet-ski, motorówek oraz statków. Możemy organizować wycieczki wg indywidualnych życzeń oraz istnieje możliwość nurkowania.

Na wyspie znajdują się liczne restauracje oraz miejsca rozrywkowe odpowiednie dla każdej grupy wiekowej. Dla młodzieży dobry wieczorny nastrój zapewniają coctail bary i dyskoteki, dla starszych restauracje z muzyką na żywo. W pobliżu wyspy znajduje się jeden z najbardziej znanych rajów disco w Chorwacji - Zrce, który wspominany jest w Europie jako Mała -Ibiza. Można dotrzeć do niego drogą lądową i morską.

VirVirVir
VirVirVir

Dalsze zdjęcia >>

Kontakt

23234 Wyspa Vir
Telefon(Wydanie):+385 91 551 3744
+36 20 583 2872
Telefon(Sprzedaż):+385 91 466-3666
Email(Wydanie): holiday@dalmatapartman.eu
Email(Sprzedaż): invest@dalmatapartman.eu