Comment count: 0

Ostrov Vir

Ostrov - Možnosti pre zábavu

Ostrov


VirOstrov Vir sa nachádza iba 25 km od hlavného mesta Severnej Dalmácie, Zadaru, a 400 km od hraníc Maďarska (Barcs). Dĺžka ostrova je 10,5 km, šírka 4,5 km, a s pevninou ho spája bezplatný most. Názov ostrova pochádza zo slova z niekdajšieho dalmatínskeho príslovia, zo slova ueru, čo znamená v preklade pastvinu.

Ostrov Vir je novoobjavenou perlou Chorvátska, čoho investičné možnosti sľubujú skvelú budúcnosť. Geografická poloha ostrova je ideálna, veď sa nachádza v prostriedku chorvátskeho pobrežia, a tým aj teplota vzduchu a mora je výborná. Jadranské more obklopujúce ostrov má dosť pestrú flóru a faunu: vo vode sa nachádzajú napríklad ježovky, holotúrie, raky, rôzne ryby a rastliny.

Vir

Na ostrove sa nachádza osada Vir. Piesočnaté pláže a pláže s drobným štrkom vábia veľa ľudí na odpočinok. Ostrov na severnej strane obklopuje pokojný záliv, na južnej strane šíre more. Na severnej časti sa nachádza chránené územie, ktoré poskytuje možnosť na výlety a potápačstvo.
VirNeexistujú veľké hotely, turisti prenajímajú apartmány (odkaz na webstránku voľných apartmánov), rodinné domy a súkromné penzióny. V dedine sa nachádza lekárska ordinácia, lekáreň, zelenina a ovocie, trh s rybami, hostince, kaviarne a rôzne obchody.

Po hodine jazdy ľahko sa dostaneme do jedného z blízkych národných parkov.


Možnosti pre zábavu


Virnaši hostia majú možnosť prenajať si jet-ski, motorový čln a loď. Vieme organizovať výlety aj podľa individuálnych nárokov, a je možnosť aj pre potápačstvo.

Na ostrove sa nachádza veľa reštaurácií a zábavných podnikov vhodné pre všetky vekové kategórie. Večernú dobrú náladu zabezpečia pre mladých coctail bary, a pre starších reštaurácie so živou hudbou. Jedno z najznámejších disco-rajov chorvátska v blízkosti ostrova je Zrce, ktoré po celej Európe nazývajú Malou Ibizou. Prístup je možný aj cez pevninu, aj loďou.

VirVirVir
VirVirVir

Ďalšie fotografie >>

Kontakt

23234 Ostrov Vir
Telefon(Vydanie):+385 91 551 3744
+36 20 583 2872
Telefon(Predaj):+385 91 466-3666
Email(Vydanie): holiday@dalmatapartman.eu
Email(Predaj): invest@dalmatapartman.eu